• Wpisów:193
  • Średnio co: 15 dni
  • Ostatni wpis:7 lata temu, 19:00
  • Licznik odwiedzin:84 124 / 3094 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
a tu pokaże wam kilka fajnych klatek chomików:
 

 
tak wygląda chomik bengalski
  • awatar marida011: http://marida011.pinger.pl/ Wejdź proszę, ważne. <33
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Chomik chiński – gatunek chomika, zamieszkujący Azję. Gatunek hodowlany.
Gatunek ten zamieszkuje rozmaite środowiska, wystrzega się jednak piaskowych pustyń, wysokich gór i wilgotnych podłoży.
Chomik chiński ma wiele cech wspólnych z chomikiem syryjskim. Cała sylwetka oraz sposób poruszania się są u obu kuzynów bardzo podobne. Chomik chiński dochodzi do 11 cm długości, jest więc prawie o połowę mniejszy od chomika syryjskiego i waży 38-46 g. Posiada długą czarną pręgę, biegnącą wzdłuż grzbietu. Ciało chomika chińskiego, w przeciwieństwie do innych chomików karłowatych, jest walcowate. Jak każdy chomik ma krótkie, silne i przystosowane do długich biegów łapy. Przednie mają 4 wykształcone palce i zredukowany kciuk, tylne mają 5 palców. Łapy są nieowłosione. Chomik ten ma najdłuższy ogon ze wszystkich chomików, który pomaga zwierzęciu we wspinaniu się. Ogon jest również nieowłosiony. U chomików karłowatych gruczoł zapachowy położony jest pośrodku brzucha. Chomiki mają duże wypukłe oczy, charakterystyczne dla zwierząt aktywnych nocą, choć chomik chiński bywa aktywny także w godzinach dziennych. Chomiki mają dobrze wykształcony słuch i węch co rekompensuje słabszy wzrok.
U chomików karłowatych ruja nie odbywa się zbyt wyraźnie. Powtarza się ona cyklicznie co 4–6 dni. Przeciętna wielkość miotu: 4–7. Zaloty chomików karłowatych mają podobny przebieg jak u chomików syryjskich, lecz trwają krócej. Długość ciąży wynosi 20–22 dni. Młode rodzą się ślepe, głuche i nagie. Rozwój młodych przebiega bardzo podobnie jak u chomika syryjskiego. Chomiki karłowate rosną do końca życia. Chomik chiński osiąga wiek 2–3 lat.
  • awatar marida011: http://marida011.pinger.pl/ Postaraj się wejść, prosszę!Coś w tym rodzaju jak twój blog. I like. <33
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Zbliżały się urodziny moich chomików. 7 pazdziernika kończyły rok od kiedy je mam. Postanowiłam zrobić im jakąs niespodziankę. 7 pazdziernika kiedy wróciłam ze szkoły, obłupałam orzecha wloskiego (moje chomiczki go uwielbiają) i dałam im wszystko do miski. Lupinę z orzecha (dwie połówki) zostawiłam. Wzięłam ich przysmaki i karmę dla gryzoni. Do każdej miseczki z łupiny orzecha włożyłam: 5 ziarenek słoneczników, 1 chrupek burakowy dla chomików, 1 chrupek czerwony i 1 zielony z karmy, 2 kawałki orzechów, mały kawałek jabłka. Potem wycięłam im z marchewek dwa serca. Po jednym dla każdego. Wieczorem ja, mama, tata i chomiki świętowaliśmy urodziny moich chomików. Gdy dałam im te miseczki pełne smakołyków do klatki, wywróciły je od razu i zaczęły jeść z wiórów. Potem dałam im serca z marchewki. Zajadały. To były wspaniałe urodziny.
 

 
budowa chomika
 

 
ŻYWIENIE WSZYSTKICH CHOMIKÓW:
Podstawowym pokarmem jest specjalistyczna mieszanka dla gryzoni. Jako dodatek żywieniowy podaje się:

Nasiona – pszenica, owies, kukurydza, jęczmień, len, sorgo, proso oraz pestki słonecznika i dyni (dwa ostatnie w małych ilościach, ze względu na dużą ilość tłuszczu).
Warzywa – marchew, buraki, rzepa, brokuł, endywia, szpinak, ogórek, słodka papryka, pomidor, liście kalafiora, pietruszka.Nie wolno chomików karmić: kruchą sałatą, cebulą, fasolą, owocami pestkowymi, solonymi orzeszkami i słodyczami oraz owocami cytrusowymi.

Do ścierania zębów poza twardym pokarmem mogą służyć gałązki z drzew owocowych (jabłoni czy gruszy) oraz gałązki orzecha włoskiego.
Owoce – jabłko, gruszka, winogrona, arbuz, maliny, truskawki, banany.
Zioła – krwawnik pospolity, gwiazdnica pospolita, starzec zwyczajny, koniczyna, mniszek pospolity, tasznik pospolity, koper, liście maliny.
 

 
dziś napisze wam o chomikach roborowskiego Chomik Roborowskiego (Phodopus roborovskii) – gatunek gryzonia z rodziny chomikowatych. Najmniejszy przedstawiciel podrodziny chomików. Ma 7 cm długości[potrzebne źródło], waży 10 – 25g[potrzebne źródło], jest więc wielkości 2-tygodniowego chomika syryjskiego. Jego futro ma barwę piaskową z lekko czerwonawym odcieniem w lecie i szarym w zimie. Brak pręgi na grzbiecie i bocznych plam. Łapy ma porośnięte futrem. Porusza się jak chomik dżungarski, lecz jest bardziej zwinny. Na wolności zamieszkuje piaszczyste pustynie i półpustynie Azji Środkowej. Nie kopie rozbudowanego systemu nor. Wygrzebuje wąski otwór w wydmie i tuż za nim wykopuje sobie sypialnię. Ciąża trwa od 19 do 22 dni, po czym rodzi się do siedmiu młodych[potrzebne źródło]. Jego zwyczaje, zachowanie i biologia są podobne do innych chomików karłowatych. Żyje 2-3 lata[potrzebne źródło].
 

 
  • awatar Toxic !: zgłoś się do konkursu bo masz taki śliczny blog <3 *.* wejdź tutaj : http://raayofhope.pinger.pl/ nagrody zaskakujące, wystarczy, że się zapiszesz i nagroda na wyciągnięcie ręki ;) potrzebujemy jeszcze kilku osób, a to może Ty wygrasz, nie czekaj, tylko się zapisuj ! Bo ja bym się zabiła za taki śliczny blog jaki masz Ty ! :*
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
śmieszne zdjęcia:
 

 
chomiki też potrafią się ubrać :
 

 
jaki sweet
 

 
a tak wygląda chomik na wolności:
 

 
historia o moim chomiku

Wypuściłam mojego chomika ,aby sobie pobiegał po salonie.Stał tam rowerek do ćwiczeń. Nagle zauważyłam że siedzi on na jednej z części tam gdzie się stawia stopę .Zdjęłam go i posadziłam na łóżku ,a on zeskoczył i pobiegł na rowerek tam gdzie był wcześniej. Więc go pobujałam leciutko,bardzoooooooo mu się to podobało . Teraz gdy go wypuszczam zawsze tam biegnie , a ja go huśtam .xD
 

 
to kilka chomików które stworzyłam w paincie
 

 
Teraz zapoznam was z chomikiem dżungarskim . Zamieszkuje on tundry Syberii i Stepy.
W poszukiwaniu pożywienia może on wędrować po lasach . Chomik dżungarski tak samo jak chiński ma na grzbiecie pręgę kształt jego ciała przypomina kulkę. Długość jego ciała to 9cm.Ma on bardzo krótki ogon i łapy . Kolory które wśród nich wyróżniamy to czarny , szary , brązowy i biały . W białych na grzbiecie też występuje pręga , ale już mniej widoczna. W lato te chomiki mają biały brzuch a ciemniejszy grzbiet . Chomiki dżungarskie żywią się głównie nasionami, ziarnami
i orzechami.Latem owocami , warzywami lub nabiałem. Rzadko piją wodę. Mogą też mieć choroby takie jak :
-choroba mokrego ogona
-grzybica skóry
-liszaj strzygący
-biegunka
-kokcydioza
-tasiemczyca
-wszy
-pchły
-świerzb
-nicienie
itp.
 

 
To jest chomik syryjski.Te chomiki żyją w Azji na pustyniach i półpustyniach.Ciała chomików syryjskich osiągają długość od 15 do 18 cm są one największymi chomikami.Ich ubarwienie to często kolor czarny , biały lub cynamonowy.Chomiki syryjskie mają bardzo ciekawy jadłospis zależy to od pory roku. W lato jedzą owoce i warzywa za to zimą wolą zjeść nasiona . Nie potrzebują one za dużo picia ,ale muszą mieć do niego stały dostęp. Chomiki są aktywne szczególnie nocą . Czasami w zimie te chomiki zapadają w sen zimowy zwany hibernacją , czasem jak temperatura w lato jest bardzo wysoka (np.38 stopni C) to mogą zapaść w sen letni zwany estywacją . Samica często zapada w ciążę która trwa od 16 do 20 dni. Może ona urodzić 3-16 chomików . Czasem gdy przed porodem chomik jest niespokojny albo boi się czegoś to może dojść do kanibalstwa . W tym procesie matka może zjeść swoje dzieci .To już tyle na temat chomików syryjskich
 

 
Cześć jestem Martyna i chce prowadzić bloga o chomikach i innych zwierzętach na początek chce pokazać wam kilka zdjęć chomików .